Leczenie falą uderzeniową

Leczenie falą uderzeniową

Leczenie falą uderzeniową bólu w dole pleców – czy sprzęt chiropraktyczny to podstawa?

Terapia falami uderzeniowymi to najnowsza innowacja w leczeniu różnych schorzeń, głównie w ortopedii i fizykoterapii oraz chiropraktyce. Zabieg ten pomaga osobom, które mają problemy z układem mięśniowo-szkieletowym lub mają problemy z układem nerwowym. Pomaga łagodzić ból i stany zapalne, a także pomaga w funkcjonowaniu nerek. Zabieg ten opiera się na teorii, że organizmem rządzi skomplikowana sieć systemów i ścieżek. Urazy mogą zakłócić tę skomplikowaną sieć, czego wynikiem jest mnóstwo objawów, które powodują ból i niepełnosprawność pacjenta.

leczenie falą uderzeniową
Celem tej metody leczenia jest przywrócenie organizmu do https://fala-uderzeniowa.warszawa.pl/pieta-haglunda-leczenie/ normalnego stanu i przywrócenie mu naturalnej zdolności samoleczenia. Obejmuje to usuwanie blokad w układzie mięśniowym i układzie krążenia. Obejmuje również manipulację tkankami miękkimi. Ta szczególna metoda leczenia została opracowana w Duke University Medical Center w Durham w Północnej Karolinie.

Fale uderzeniowe są zwykle mierzone w jardach sześciennych (ft-lbs) na sekundę. Częstotliwość fal może się różnić w zależności od osoby, ale wszystkie mają taki sam wpływ na organizm. Fale uderzeniowe mają zwykle postać impulsów elektrycznych przechodzących przez wodę. Wykazano, że zmniejszają obrzęk i stan zapalny, a także pomagają mięśniom rozluźnić się i stać się bardziej zrównoważonymi.

Zabieg dobrze sprawdza się w połączeniu z innymi metodami.

Obejmują one terapię lodem i ciepłem w celu zmniejszenia obrzęku oraz stosowanie leków uspokajających i uspokajających układ nerwowy. Większość kręgarzy używa fal uderzeniowych podczas leczenia problemów ze stawami, ale są tacy, którzy specjalizują się w tego typu terapii. Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń, które można wykonać przy użyciu tego zabiegu.

Używając fal uderzeniowych jako metody leczenia, ważne jest, aby upewnić się, że woda jest wolna od zanieczyszczeń. Obejmuje to martwe komórki naskórka i ciała obce, które mogą utknąć w rurach lub przewodach, które mogą następnie wydostać się w powietrze, a fale uderzeniowe nie będą skuteczne. Ponadto woda powierzchniowa musi być czysta. Niektórzy lekarze wolą, aby fale uderzeniowe były emitowane na głębokości od pół cala do jednego cala. Pozwala to wodzie absorbować fale uderzeniowe bez ich uszkadzania.

Ten rodzaj leczenia może trwać od dwóch do pięciu minut. To zależy od tego, jak poważny jest problem. Zabiegi wykonywane są również ambulatoryjnie. W większości przypadków można to zrobić w domu. Jednakże, jeśli jest to leczenie nagłe, może być konieczne udanie się do gabinetu kręgarza lub innej placówki.

Po zakończonym zabiegu należy spodziewać się zmniejszenia bólu i dyskomfortu. W ciągu tygodnia powinieneś odczuć poprawę swojej mobilności. W zależności od nasilenia, poprawa powinna zacząć się pojawiać w ciągu kilku dni. Podczas leczenia prawdopodobnie będziesz kontynuować jakąś formę ćwiczeń, aby przyspieszyć powrót do zdrowia.

Koszt tego rodzaju leczenia zależy od miejsca, w którym się na niego wybierasz. Zwykle kosztuje mniej niż inne, bardziej tradycyjne zabiegi. Ważne jest, aby porozmawiać ze swoim kręgarzem o wszelkich wątpliwościach. Jeśli po rozmowie ze swoim kręgarzem nadal masz pytanie, zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli zdecydujesz się na leczenie, będziesz zadowolony, że znalazłeś specjalistę, któremu zaufałeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *