Olejki Eteryczne – Ich Skuteczność

Olejki Eteryczne – Ich Skuteczność

Dobre, uniwersalne olejki eteryczne do pielęgnacji skóry to lawenda, drzewo sandałowe, geranium i paczula, a także wiele innych. W zależności od jej rodzaju.

Wszystkie rodzaje skóry odnoszą korzyści z regularnego nawilżania. Olejek jojoba jest doskonałym olejkiem do twarzy, ponieważ ma właściwości kolagenopodobne i elastynowe oraz szybko się wchłania. Nie jest to prawdziwy olejek, a płynny wosk o gładkiej, jedwabistej konsystencji.

To błędne przekonanie, że cera tłusta nie potrzebuje kremu nawilżającego. Niektóre olejki eteryczne, takie jak geranium, palmarosa i lawenda, regulują wydzielanie sebum i pomagają skórze wytwarzać odpowiednią jej ilość.

Olejki eteryczne, odpowiednio rozcieńczone w oleju nośnikowym, takim jak olej jojoba, konopny lub z orzechów laskowych, mają właściwości regenerujące komórki i poprawiające krążenie oraz są naturalnym środkiem do pielęgnacji skóry.

Lewanda

Lawenda wraz z paczulą i olejkiem z drzewa herbacianego to jedne z nielicznych olejków, które można nakładać bezpośrednio na skórę w niewielkich ilościach, określanych również jako staranna aplikacja. Jego właściwości przeciwzapalne są również korzystne dla chorób skóry, takich jak trądzik i trądzik różowaty. Podobnie jak wiele olejków eterycznych, lawenda działa również antyseptycznie, a także stymuluje wzrost nowych komórek skóry.

Olejki eteryczne mogą odgrywać znaczącą rolę w pielęgnacji skóry i włosów. Stosuje się je na skórę, rozcieńczając w odpowiednim naturalnym balsamie lub organicznym oleju roślinnym. Olejki eteryczne posiadają szeroki zakres właściwości leczniczych, które można skutecznie stosować, aby zachować zdrową skórę. Oleje są parowane z roślin i istnieją od tysięcy lat.

Lecznie Aromakologiczne

Leczenie aromakologiczne skóry opiera się na właściwości olejków eterycznych do przyspieszania odnowy komórkowej poprzez zwiększone krążenie, nawilżenie i usuwanie odpadów. Są to najpotężniejsze upiększacze skóry, wzmacniacze i przeciwutleniacze przeciwstarzeniowe stworzone przez samą Matkę Naturę.

Produkty do pielęgnacji skóry coraz częściej opierają się na ziołach, owocach i olejkach eterycznych lub zawierają takie zioła.

Wniosek

Najpotężniejszymi środkami upiększającymi skórę, wzmacniaczami i przeciwutleniaczami przeciwstarzeniowymi stworzonymi przez samą Matkę Naturę są olejki eteryczne. .

Inną dobrą wskazówką jest kupowanie kremów lub balsamów bez substancji zapachowych i bez lanoliny oraz organicznych olejków nośnikowych, z których można tworzyć własne produkty do pielęgnacji skóry, dodając kilka kropli ulubionego olejku eterycznego.

Jeśli chcesz urozmaicić swoje zdrowie, to jednym z najlepszych wyborów będzie olejki albo kapsułki CBD. Szukasz takich?

Jeśli tak, sprawdź https://strefa420.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *