Recepta na medyczną marihuanę

Recepta na medyczną marihuanę

Przychodnie z medyczną marihuaną zapewniają wiele korzyści

Medyczna marihuana lub recepta na marihuanę medyczną to lek na receptę stosowany w celu pomocy osobom cierpiącym na określone choroby. Osoby, u których zdiagnozowano poważne choroby, takie jak rak, AIDS lub jaskra, mogą kwalifikować się do tego rodzaju leczenia. Medyczna marihuana pomaga złagodzić ból, którego doświadczają ci ludzie z powodu choroby, która spowodowała ich zdiagnozowanie. Jest to bardzo skuteczna metoda leczenia raka, a także łagodzi skutki uboczne chemioterapii. To jest powód, dla którego coraz więcej pacjentów z rakiem idzie teraz do lekarza, który może przepisać medyczną marihuanę zamiast zażywać drogie i niebezpieczne narkotyki syntetyczne. Ponadto marihuana medyczna nie powoduje szkodliwych skutków ubocznych, nawet jeśli jest używana przez profesjonalistę.

Recepta na medyczną marihuanę

Jednak zanim otrzymasz receptę na medyczną marihuanę, musisz spełnić pewne wymagania. Lekarz sprawdzi historię choroby całej Twojej rodziny, a także aktualny i przeszły wywiad, aby upewnić się, że jesteś zakwalifikowany do terapii. Rozważy również Twoją osobowość i umiejętności radzenia sobie ze stresem. Jeśli cierpisz na jakąkolwiek chorobę psychiczną, możesz nie kwalifikować się do tego rodzaju terapii. Twój lekarz może również wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak Twój wiek, jeśli masz mniej niż dwadzieścia pięć lat i jeśli cierpisz na nadużywanie substancji lub nałóg.

W przypadku recepty na marihuanę medyczną rozważa się zwykle dwa rodzaje stanów: psychotropowy lub uspokajający. Te dwie kategorie rozróżniają rodzaj wpływu, jaki konopie mają na organizm. Marihuana psychotropowa zwykle działa uspokajająco, podczas gdy marihuana uspokajająca powoduje, że jesteś mniej niespokojny i skupiony na swoim otoczeniu. Oba te efekty są zwykle wywoływane przez marihuanę medyczną, która zawiera tetrahydrokannabinol delta-9 (THC).

Jednym z warunków kwalifikujących do medycznego używania konopi indyjskich jest przewlekły lub trwały stan wegetatywny. Osoby, które są w tym stanie, musiały przebywać w nim dłużej niż sześć miesięcy. Zwykle jest to wynikiem jakiegoś guza mózgu lub poważnej choroby. Pacjenci spełniający powyższe kryteria są następnie kierowani do lekarza w celu uzyskania zalecenia. Lekarze zwykle zalecają używanie medycznej marihuany tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Innym dobrym powodem, dla którego pacjenci używają recepty na marihuanę, jest złagodzenie napadów. Ponieważ pacjenci w tym stanie nie są w stanie naturalnie kontrolować napadów, potrzebują jakiejś formy ulgi, aby je zatrzymać. Często uzyskuje się to za pomocą recepty na marihuanę medyczną. Właściwie nie ma gwarancji, że zadziała u każdego pacjenta, ale dobrze jest wiedzieć, że stosowanie leczniczych chwastów czyni cuda dla osób cierpiących na zaburzenia napadowe.

Trzecią kategorią kwalifikujących się recept na medyczną marihuanę są osoby cierpiące na jaskrę. Jaskra jest stanem charakteryzującym się obniżonym ciśnieniem w oku, któremu towarzyszy uszkodzenie nerwu wzrokowego lub całkowitym zablokowaniem układu drenażowego oka. Jeśli ta choroba nie zostanie leczona, może spowodować ślepotę. Zaleca się, aby ci pacjenci natychmiast skontaktowali się z lekarzem i sprawdzili, czy recepta na marihuanę jest odpowiednią opcją.

Cztery inne schorzenia kwalifikujące się do otrzymania recepty na marihuanę to zaawansowany rak, AIDS / HIV i stwardnienie rozsiane. Na wszystkie te stany wskazują objawy, które wykazują. Osoby cierpiące na AIDS / HIV muszą zostać zdiagnozowane z tym zaburzeniem, zanim będą mogli otrzymać receptę na medyczną marihuanę. Na stwardnienie rozsiane wskazuje seria skurczów mięśni u pacjentów, którzy je mają. U tych pacjentów należy zdiagnozować stwardnienie rozsiane, zanim będą mogli otrzymać receptę na medyczną marihuanę.

Chociaż aptek marihuany nie można znaleźć na każdym rogu ulicy w całym kraju, istnieje wiele klinik medycznych, które świadczą tę usługę zarejestrowanym pacjentom. Chociaż nie mogą zapewnić substytutu opioidów na receptę, oferują wiele wartościowych usług. Leczą pacjentów z powodu wyniszczającego bólu, pomagają im radzić sobie z wyniszczającymi efektami ubocznymi i edukują opinię publiczną o licznych zaletach marihuany. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpi na jedną z tych przewlekłych schorzeń, które kwalifikują się do recepty, skontaktuj się z jedną z wielu renomowanych aptek marihuany w Twojej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *