Żylaki to popularna przypadłość wśród Polaków. Najczęściej występują one u osób powyżej 40. Roku życia, które wykonują zawody, w których konieczne jest długotrwałe stanie (fryzjer, chirurg) lub w których niezbędne jest stałe siedzenie przy biurku (urzędnik). Krótko mówiąc, żylaki mogą się przydarzyć każdemu, kto zażywa mało ruchu.

Dlatego ważne jest, aby regularnie ćwiczyć nogi – czy to na siłownie, czy przez bieg, czy zwykły spacer. Aktywność fizyczna poprawia sprężystość naszych żył przez co prawdopodobieństwo wystąpienia żylaków znacznie się ogranicza. Jeśli niestety ta przypadłość już nas dopadła, musimy czym prędzej rozpocząć leczenie, gdyż jego brak może zagrozić naszemu życiu lub zdrowiu. Jeśli nie chcemy przechodzić inwazyjne operacji chirurgicznej, wycinania żylaków, możemy ratować się domowymi sposobami walki z żylakami.

Wciąż popularną metodą na walkę z tym schorzeniem są pijawki, które można zamówić w większości aptek. Toksyny zawarte w ślinie pijawek rozpuszczają zatory w naszych żyłach, dzięki czemu możemy przywrócić w organizmie prawidłowe krążenie.

Mnóstwo Polaków nie dopuszcza jednak myśli ani interwencji chirurgicznej, ani terapii pijawkami. Jak zatem mogą poradzić sobie z problemem żylaków? Na rynku możemy znaleźć wiele preparatów wspierających prawidłowe krążenie krwi w naszych nogach, warto sięgnąć po jeden z nich. Przykładem sprawdzonego suplementu diety poprawiającego krążenie jest Varicolen. Dzięki wysokiej zawartości składników naturalnych, możemy wesprzeć swój organizm w walce z chorobą. Wąkrotka azjatycka zawarta w produkcie wpływa na prawidłowe krążenie krwi oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Miłorząb japoński doskonale wpływa na utlenienie krwi przez co zwiększa elastyczność czerwonych krwinek. Naturalne ekstrakty z winogron i granatu zmniejsza ryzyko powstania miażdżycy oraz mają silny wpływ antyoksydacyjny, dzięki czemu oprócz poprawienia jakości naszych żył możemy kompleksowo oczyścić nasz organizm.