Wielu Polaków mierzących się z problemem szumu w uszach zastanawia się czy ta przypadłość jest uleczalna. Otóż odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego czym, owe szumy, są spowodowane. Jeżeli szumy uszne są stałe, nasilające się, to w pierwszej kolejności powinniśmy się skontaktować z lekarzem specjalistą (laryngologiem), gdyż może to być objaw bardzo poważniej choroby. Natomiast jeśli jest to dolegliwość, która pojawia się sporadycznie, w określonych okolicznościach najpewniej zwiastuje po prostu zmęczenie naszego narządu słuchu.

Uszy to bardzo czuły narząd, bardzo wyczulony na wszelkie bodźce. Jest niemal cały czas w użyciu, gdyż dźwięki słyszymy nieprzerwanie. Głośna muzyka, stres, szybkie tempo życia, gwar miejskiego życia – to wszystko czynniki sprzyjające nadmiernemu zmęczeniu ucha. Jeśli pozwolimy naszym uszom nieco odpocząć oraz dostarczymy niezbędnych składników odżywczych, a przyczyną szumów usznych jest przeciążenie organizmu, możemy być pewnie – szumy uszne da się wyleczyć.

Nawet najbardziej zbilansowana dieta może nie wystarczyć, aby prawidłowo uzupełnić nasz organizm w niezbędne substancje odżywcze. Z tego powodu warto sięgnąć po jeden z dostępnych suplementów diety na naszym rynku. Produktem, dobrze wpływającym na funkcjonowanie naszego narządu słuchu jest bez wątpienia Calminax, którego naturalny skład dobrze przyswaja się w naszym organizmie oraz jest bezpieczny dla alergików.

Głównym składnikiem tego specyfiku jest miłorząb japoński, który odpowiada za zwiększenie wydzielania tlenku azotu, który uprawia ukrwienie naczyń krwionośnych naszego ucha wewnętrznego oraz przeciwdziała uszkadzaniu komórek w naszym organizmie. Podobne działanie ma również Cynk zawarty w tym suplemencie. Witaminy z grupy B natomiast doskonale wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego, w tym oczywiście nerwów ucha wewnętrznego, tak podatnego na uszkodzenia i uszczerbki, a magnez poprawia krążenie krwi w naszym organizmie. Dobra suplementacja to połowa sukcesu w walce z nieprzyjemnymi szumami usznymi.