Szybkie odchudzanie kojarzy ci z odmawianiem sobie ulubionych potraw i żywieniem się wyłącznie sałatą? To mit, z którym należy walczyć! Jak schudnąć bez uczucia głodu i uzyskać idealną sylwetkę?

Jeść mniej, spalać więcej

To recepta na szybkie odchudzanie. Dietetycy i lekarze podkreślają, że aby pozbyć się zbędnych kilogramów trzeba ćwiczyć i przestrzegać zbilansowanej diety. Niestety, większość z nas chce jak najszybciej zobaczyć rezultaty szybkiego odchudzania, więc sięga po diety „cud”. Każda dieta, która drastycznie obniża ilość spożywanych kalorii jest szokiem dla naszego organizmu. Aby przygotować się na okres głodu, organizm uruchamia swoisty system obronny: metabolizm ulega spowolnieniu, a spożyte kalorie są w większości gromadzone w postaci tkanki tłuszczowej. Jak schudnąć skutecznie? Przede wszystkim należy zmienić swój sposób myślenia o odchudzaniu.

Na cukrowym odwyku

Jeden baton czekoladowy z orzeszkami zawiera tyle samo kalorii, co duży talerz owoców. Warto przy tym pamiętać, że owoce zawierają witaminy i minerały oraz inne związki, wartościowe dla naszego organizmu, których brak jest w słodyczach. Rezygnacja z cukru rafinowanego, słodyczy i fast foodów to świetny sposób jak schudnąć i pierwszy krok do zmiany stylu odżywiania na zdrowszy. Najtrudniejsze są pierwsze 2 tygodnie. Po tym czasie jedzenie wartościowych produktów zacznie sprawiać ci większą przyjemność, niż pochłonięcie kawałka pizzy lub pół tabliczki czekolady.

Staraj się nie myśleć o ograniczeniach, jakie sobie nałożyłaś, ale o smacznych i zdrowych produktach, które powinnaś jeść. Przekonasz się, że szybkie odchudzanie może być przyjemne.

Przeczytaj:

apetistin producent I varicolen stosowanie I ravestin sklep I calminax ściema