Od lat wiele się mówi o zdrowym stylu życia, o potrzebie uprawiania sportu, a także propagowany jest piękny, nienaganny wygląd. W związku z tym, osoby, które nie mogą pochwalić się idealną, smukłą sylwetką, ciągle się odchudzają i szukają diety cud, która pozwoli osiągnąć im cudowną figurę. W ostatnim czasie za kurację, która przynosi rewelacyjne efekty, uważana jest dieta białkowa Ducana, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród różnych grup wiekowych.

Na czym polega fenomen diety proteinowej?

Na początku, trzeba podkreślić to, że autor diety, który jest znanym dietetykiem, interesował się także psychologią ludzi zmagających się z otyłością. Zwrócił on uwagę na to, że te osoby nie jedzą dla samej przyjemności, ale nadmierne spożywanie posiłków jest ich sposobem na zabijanie smutków, życiowych porażek. W związku z tym, zdawał sobie sprawę z tego, że tylko ta dieta będzie skuteczna, która przyniesie od razu rezultaty, gdyż brak widocznych efektów zniechęca szybko do odchudzania.

A, więc główną przyczyną sukcesu tej diety jest to, że od początku tracimy na wadze, co motywuje nas niezmiernie do dalszego odchudzania.

Poza tym, trzeba podkreślić to, że nie musimy się głodzić, możemy jeść tyle, ile chcemy pod warunkiem, że kosztujemy dozwolone produkty wskazane w każdej fazie diety proteinowej.

Z pewnością, jest do dieta, która chyba jako jedyna, gwarantuje nam utrzymanie wagi po zakończonej kuracji. Nie musimy się także obawiać efektu jo-jo, który jest charakterystyczny dla wielu innych diet.

Trzeba także podkreślić to, że nie jesteśmy skazani na niesmaczne, ciągle te same potrawy, gdyż menu jest bardzo urozmaicone i na każdym etapie odchudzania wprowadzane są nowe produkty do jadłospisu.

Warto podkreślić to, że niesamowitym ułatwieniem dla nas są liczne publikacje książkowe poświęcone diecie Ducana. Znajdziemy w nich liczne porady na temat zdrowego odżywiania, listę dostępnych produktów w każdej fazie, a co najważniejsze przykłady jadłospisów czy receptury różnych dań. Powstał także poradnik adresowany wyłącznie dla Polaków, a więc bez problemu możemy przygotować polskie, tradycyjne posiłki zgodne z zasadami diety białkowej.

Na koniec warto dodać, że jest to bezpieczna dieta, mogą ją stosować także znani sportowcy czy kobiety w ciąży po jej wcześniejszej modyfikacji.